Za tydzień w Operze Śląskiej 55-lecie Ochmana

"Borys Godunow" - reż. Wiesław Ochman - Opera Śląska w Bytomiu

Ceniony nie tylko w Polsce tenor Wiesław Ochman, związany z Operą Śląską w Bytomiu, właśnie na jej deskach będzie obchodził jubileusz 55-leciapracy scenicznej.

Uroczystość odbędzie się już za tydzień, w sobotę 26 października o godz. 18.00. Jubilat pokaże dramat muzyczny Modesta Musogorskiego "Borys Godunow" w swojej reżyserii i inscenizacji (będzie to wznowienie tego dramatu).Wprowadzenie do repertuaru "Borrysa Godunowa" w 2004 r. uznane zostało za jedno z najbardziej ambitnych i odpowiedzialnych zadań w historii śląskiej sceny operowej; spektakl został zrealizowany z niezwykłym rozmachem inscenizacyjnym, w pięknych ibogatych kostiumach, znakomicie korespondujących z rewelacyjną i monumentalną muzyką.

Warto wiedzieć, że Wiesław Ochman na czołowych scenach świata sam wielokrotnie kreował dwie tenorowe partie tego dzieła: Dymitra Samozwańca i Kniazia Szujskiego.

Wiesław Ochman debiutował w Operze Śląskiej na początku lat 60. XX wieku i tu zaczęła się jegowielkakariera. Występował w późniejszych latach na największych scenach operowych świata: w Berlinie, Mediolanie, Nowym Jorku.

SPEKTAKL OPEROWY

Bytom, Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23, www.opera-slaska.pl

Sobota, 26 października, godz. 18.00, bilety 35-80 zł

(KAP)
Dziennik Zachodni
19 października 2013
Portrety
Wiesław Ochman

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...