Zabawa bez elektroniki.

Teatr Groteska zaprasza na warsztaty dla dzieci. Będą to dwie propozycje: „O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważne" Mai Kubackiej oraz „Warsztaty skarpetkowe" przygotowane przez aktorów: Dominikę Guzek, Bartłomieja Olszewskiego i Jakuba Popławskiego.

Jak mówią przedstawiciele teatru, warsztaty, które odbędą się w drugim tygodniu przerwy zimowej, mają zachęcić do tego, aby bawić się i uczyć kreatywnie, wykorzystując to co każdy ma w domu i przede wszystkim własną wyobraźnię. – Krótkie warsztaty z Groteski mają zachęcić dzieci do działania, stać się dla nich inspiracją, aby bawić się bez komputerów i innych nośników elektronicznych! – tłumaczą.

O warsztatach

„O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważne" Mai Kubackiej to odautorska propozycja oparta w całości na osobistym doświadczeniu pracy z wyobraźnią jako aktorki, instruktorki teatralnej, a także aktorki podejmującej realizacje reżyserskie.

Warsztaty mają zachęcić młodych widzów do pobudzania wyobraźni, do pracy z wyobraźnią bez obciążenia stresem „pustki w głowie". Zbudowane są w przejrzysty sposób, zrealizowane prostymi środkami i przy pomocy czytelnych elementów w konsekwentnej estetyce.

„To czego nie widać w teatrze, a jest ważne" to cykl o charakterze pogadanek wykorzystujących pierwotną gamę narzędzi twórczych (relacje osobiste, zdjęcia, kolaże, plansze prezentacji, pisanie, realne prezentacje w rzeczywistości - krótkie ujęcia filmowe, czy elementy animacji poklatkowej).

„Warsztaty skarpetkowe" przygotowali aktorzy występujący w najnowszej realizacji Teatru Groteska – „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" w reżyserii Lecha Walickiego (premiera: wrzesień 2020).

Harmonogram:

- Poniedziałek 11 stycznia: „O wyobraźni" Maja Kubacka, odcinek I

- Wtorek 12 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe" Bartłomiej Olszewski

- Środa 13 stycznia: „O wyobraźni" Maja Kubacka, odcinek II

- Czwartek 14 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe" Jakub Popławski

- Sobota 16 stycznia: „O wyobraźni" Maja Kubacka, odcinek III

- Niedziela 17 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe" Dominika Guzek

Będą to warsztaty ruchowe, aktorskie i wokalne w jednym. Bartłomiej Olszewski, Jakub Popławski i Dominika Guzek pokażą, jak można bawić się skarpetkami, tworzyć teatr skarpetkowy i poznawać oraz przekazywać w ten sposób emocje! Skarpetki będą bohaterami na stopach, dłoniach oraz będą tworzyć swoje historie, tak jak w historii opisanej przez Justynę Bednarek.

(-)
Materiał organizatora
12 stycznia 2021

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...