Zabawa, tańce i nutki

"Nutki Pana Kleksa" - reż. Anna Seniuk - Teatr WARSawy

Spektakl muzyczny inspirowany piosenkami z popularnego filmu Akademia Pana Kleksa, ze wspaniałą muzyką Andrzeja Korzyńskiego, przeniesie najmłodszych widzów w bajkowy świat Jana Brzechwy.

Ciągła zabawa, tańce i nutki, czyli to co bawi i wzrusza. Na scenie rozbrzmiewa muzyka z kultowej Akademii Pana Kleksa. Aktorzy wprowadzają najmłodszych widzów w świat Brzechwy, wędrując po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco. Spektakl zaskakuje wyjątkowym i oszczędnym w formie rozwiązaniem scenograficznym. Najważniejsza jest tu wyobraźnia dziecka, to w niej ma się pojawić obraz.

A wszystko w interpretacji wyjątkowych aktorów i wokalistów Teatru Narodowego - Kingi Ilgner, Pauliny Korthals, Pawła Paprockiego i Kacpra Matuli. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny na żywo, pod kierownictwem Andrzeja Perkmana, grający polskie przeboje muzyki dziecięcej w nowej, niekonwencjonalnej aranżacji.

Paulina Korthalts (ur. 13.11 1990 r.) - aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Aktorka, wokalistka. Zagrała m.in. w widowisku muzycznym "misteczko Harmider", spektaklu telewizyjnym "Dolina Nicości".

Kinga Ilgner (ur. 3 lutego 1975 r. w Rabce) - polska aktorka filmowa i teatralna. Pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Współzałożyła Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, gdzie organizowała i produkowała spektakle dla dzieci. Aktorkę można zobaczyć w serialach telewizyjnych: "Przystań", "Wiedźmin", "Barwy Szczęścia" i w wielu innych. Producent i pomysłodawca spektaklu.

Paweł Paprocki - aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Urodzony 26. 04. 1983 r. Aktor dramatyczny i wokalista.

Kacper Matula. urodzony w 1987 r. aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Rektorskiego Stypendium im. Janusza Minkiewicza, za poczucie humoru w działaniach artystycznych. Szerszej publiczności jest znany z serialu "Klan", "Singielka" i "Ranczo".

(-)
Materiał Teatru
9 marca 2017
Teatry
Teatr WARSawy
Portrety
Anna Seniuk

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia