Zabawy Alicji

"Alicja w Krainie Czarów" - reż. Magdalena Miklasz - Teatr Syrena w Warszawie

Przedstawienie familijne w warszawskim Teatrze Syrena oparte na klasycznej powieści "Alicja w krainie czarów" należy uznać za udane. Autorzy spektaklu nie silą się na odtworzenie wiktoriańskich elementów scenografii i kostiumów.

Zrealizowali żywe i dynamiczne widowisko muzyczne, posługując się atrakcyjnymi środkami multimedialnymi, budującymi zrozumiały dla współczesnej młodzieży świat wyobraźni. Nie uczestniczymy w realistycznej i dokładnej adaptacji "Alicji", mamy raczej do czynienia z inspiracją klasyczną powieścią.

Sztuka opowiada o tym, jak współczesna dziewczynka może przeżywać podróż po baśniowym świecie Alicji i spotykać postacie m.in. Zająca, Susła, Białego Królika, Szalonego Kapelusznika i innych. Powieść Lewisa Carrolla w ponad stuletniej historii była wielokrotnie przenoszona na deski teatralne oraz na ekrany filmowe i telewizyjne. Wspomnijmy głośne filmy animowane, m.in. Disneya i wybitny artystycznie film Tima Burtona. Autorzy przedstawienia w Syrenie mieli się więc czym inspirować. Warto wymienić bardzo dobry występ wykonawców dziecięcych, w tym zespołu tanecznego oraz dziewczynek grających Alicję w różnym wieku. Powoduje to, że spektakl zamienia się we wspólną zabawę z dziećmi.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy
17 marca 2017

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...