Zagadkowe uśmiechy aktorów

instalacja "Aktorzy" w TR Warszawa

W poniedziałek aktorzy TR Warszawa, zamiast występować na scenie, będą bohaterami instalacji wideo przygotowanej przez Wojtka Ziemilskiego.

Artysta specjalizuje się w sztukach wizualnych, jest także reżyserem teatralnym. Przez dłuższy czas mieszkał w Portugalii, gdzie zrealizował m.in. multimedialny spektakl „Hamlet Light”.

W TR Warszawa pokaże pierwszą część instalacji „Aktorzy” zatytułowaną „Rekonesans”. Do współpracy udało mu się namówić m.in. Romę Gąsiorowską, Aleksandrę Konieczną, Magdalenę Kutę, Agnieszkę Podsiadlik, Katarzynę Warnke, Janusza Chabiora, Cezarego Kosińskiego, Eryka Lubosa, Rafała Maćkowiaka.

„Właściwie nie wiemy, czy oni śmieją się z nami czy z nas. Nie wiemy, czy się śmieją razem, czy to przypadek, że akurat się tu znaleźli w takich, a nie innych konfiguracjach. Chcielibyśmy, żeby ich wesołość, ich dobre samopoczucie były zaproszeniem. Żeby to była wizytówka teatru albo wizytówka ich samych” – zapowiada swój projekt Wojtek Ziemilski. Wernisaż w poniedziałek, godz. 19. Wstęp wolny.

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
14 lutego 2009
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...