Zagraj w "Mroczną grę"

"Mroczna gra albo historie dla chłopców" - reż. Henryk Adamek - Teatr Dzieci Zagłębia

Poznaj mroczne zakamarki Internetu. Przyjdź na "Mroczną grę albo historie dla chłopców" do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Zagraj z nami w tę grę. Start dziś, czyli 27 września o godzinie 18.00.

Tego dnia Teatr zaprasza wszystkich widzów powyżej 16 lat na kolejny spektakl przygotowany w ramach Sceny dla Dorosłych działających przy Teatrze Dzieci Zagłębia od maja 2011 roku. To czwarty tytuł tej sceny.

"Mroczna gra albo historie dla chłopców" to spektakl, który pokazuje, jak cienka może być granica między tym, co realne a wirtualne. Zwraca uwagę na zmiany, jakie zachodzą relacjach międzyludzkich, ale i ostrzega przed ekshibicjonizmem użytkowników Internetu i nadmierną fascynacją ledwo poznanych osób. Dla reżysera spektaklu najistotniejszym zagadnieniem, jakie porusza sztuka jest nieprzeparta chęć zaznaczenia się człowieka w tym świecie w jakikolwiek możliwy sposób. Bohater sztuki - nastoletni Nick czyni to w sposób okrutny - bawiąc się ludzkimi emocjami za pomocą Internetu i możliwości, jakie owo medium oferuje.

Narracja "Mrocznej gry" skonstruowana jest w konwencji czatu, dzięki czemu jej treść staje się niezwykle atrakcyjna w odbiorze, zwłaszcza przez młodego widza. Linearność akcji zostaje rozbita przez powtórzenia sekwencji, wchodzenie sobie bohaterów w słowo, przeplatanie płaszczyzn czasowych. Opowieść wpisana jest w model szkatułkowy - historie piętrzą się przenikając jedna przez drugą. W sferze plastycznej będzińska inscenizacja nawiązuje do modnej i popularnej wśród internautów gry, polegającej na budowaniu własnych światów za pomocą geometrycznych elementów.

Spektakl z powodzeniem był prezentowany (dwukrotnie) podczas 2. edycji "Lata w Malarni" w Teatrze Śląskim w Katowicach - przeglądu promującego ciekawe inicjatywy artystyczne w zakresie teatru dramatycznego, tańca i eksperymentalnego.

Widzów, którzy przyjdą na piątkowy spektakl zapraszamy dzień później, w sobotę 28 września na warsztaty inspirowane scenariuszem "Mrocznej gry", które poprowadzi m.in. dyrektor będzińskiej sceny, Dariusz Wiktorowicz. Warsztaty odbędą się w godz. 19.00-22.00 na dużej scenie Teatru. Wstęp wolny. Warsztaty odbędą się z okazji 4. Metropolitalnej Nocy Teatrów, w ramach której w Teatrze Dzieci Zagłębia moc atrakcji - spektakl dla dzieci "Kot w butach", pokaz technik animacyjnych, zwiedzanie teatru i warsztaty aktorskie dla młodzieży.

(-)
Materiał Teatru
27 września 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia