Zahipnotyzowani przez Maternę

"Krzysztof M. Hipnoza" - reż: Krzysztof Materna - Teatr Polonia

Aktorstwo prócz sporej dawki autodyscypliny wymaga także zdolności improwizacji. Najnowszy projekt Teatru Polonia kładzie nacisk na to drugie, przez co całość jawi się w nieco tajemniczej tonacji. Krystyna Janda poprosiła Krzysztofa Maternę, lubianego konferansjera i bywalca mediów, o przygotowanie polskiej wersji projektu Tima Croucha. Opiera się on na połączeniu monodramu, kabaretu i...seansu hipnotycznego. Zaproszeni przez Maternę goście nie będą znali ani tekstu, ani przebiegu przedstawienia. W jego trakcie gospodarz ma suflować wskazówki do umieszczonej w uchu słuchawki.

Pod tytułem "Krzystof M. Hipnoza" na deskach warszawskiego teatru odbędzie się zatem nietypowy eksperyment sceniczny. W anonsie spektaklu jego autor wyłuszcza trzy podstawowe reguły przedsięwzięcia:

Każdego dnia w spektaklu gościem hipnotyzera będzie inna osobowość aktorska.

Każdego dnia aktor (gość) podda się hipnozie bez prób, przygotowań i wiedzy w czym gra.

Każdego dnia Wy, drodzy widzowie, będziecie świadkami czegoś, co się już nigdy nie powtórzy.


Projekt na razie został zakrojony na 30 dni i miał swą premierę wczoraj, kiedy to gościem Materny był Piotr Adamczyk. W kolejnych odsłonach spektaklu wystąpią m.in.Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Jolanta Fraszyńska, Ewa Kasprzyk, Agata Kulesza, Maria Seweryn, Hanna Śleszyńska, Joanna Trzepiecińska, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak, Piotr Machalica, Maciej Opania, Wiktor Zborowski i Cezary Żak.

ŁB
Kulturaonline
13 lipca 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia