Zajrzyj do Akademii

Tydzień Otwarty w Akademii Teatralnej. Oprowadzanie i konsultacje online

Jeżeli zawsze chciałeś zostać aktorem i pociąga Cię teatr, zajrzyj do białostockiej Akademii Teatralnej. W związku z pandemią koronawirusa Tydzień Otwarty organizowany jest w internecie.

Akademia Teatralna przygotowała mnóstwo niespodzianek, m.in. zwiedzanie zakamarków pustej szkoły, warsztaty on-line z wykładowcami, konsultacje dla kandydatów na studia on-line, wykład o teatrze plastycznym. Pracownicy wyjaśnią, czym jest ttl. Studenci uczelni zaprezentują najlepsze etiudy i otworzą tymczasową poradnię studencką. A to jeszcze nie wszystko.

Tydzień Otwarty potrwa w dniach 25-30 kwietnia. Jeśli chcesz poznać uczelnię, warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku, śledzić Instagram oraz stronę internetową.

Na początek prorektor Marta Rau oprowadzi po najciekawszych zakamarkach szkoły - zrobi to oczywiście w jednorazowych rękawiczkach. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12.00.

Marta Rau opowie o pięknym, zabytkowym budynku i pokaże jego najskrytsze zakamarki, do których na co dzień wolno wchodzić tylko wtajemniczonym: magazyn lalek czy kulisy Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Zobaczysz, gdzie się uczą młodzi aktorzy, reżyserzy i studenci technologii teatru lalek, gdzie odpoczywają i jedzą posiłki i do czego służy im tzw. tramwaj.

W programie Tygodnia Otwartego są także m.in. spotkanie online z Konradem Dworakowskim, który opowie o współczesnych inspiracjach teatru lalek czy konsultacje online dla kandydatów na studia z aktorką Łucją Grzeszczyk.

Anna Dycha
www.bialystokonline.pl
22 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...