Zakochaj się przed świętami

"Sztuczki" - reż. Sebastian M. Słomiński - Teatr Pijana Sypialnia w Warszawie

Romantyczny spacer Krakowskim Przedmieściem i wizyta w teatrze – to pomysł Pijanej Sypialni na święta. W nowoczesnym Domu Kultury KADR 15 grudnia, artyści pokażą swoją najnowszą komedię „Sztuczki" z muzyką na żywo. A o spacer musisz zadbać sam!

Sebastian Słomiński, reżyser spektaklu: „Sztuczki" to spektakl dla każdego. Opowiadamy historię prowincjonalnego teatru, w którym dyrektor... zamknął w szafce kawę. Zespół artystyczny buntuje się przeciwko jego nieporadnym rządom. Teatr Pijana Sypialnia za pomocą „Sztuczek", kolejny raz podejmuje próbę przywołania zapomnianej konwencji - komedii dell'arte. Nie zabraknie więc dowcipnego Arlekina, zakochanej służącej i party amantów.

„Sztuczki" to spektakl, w którym przenosimy się do Świrzewia. Zespół tamtejszego teatru pracuje nad starą ramotą a la Carlo Goldoni - amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin jak zwykle miesza i pajacuje. Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa pani sponsor, ze swoim nowym pieszczoszkiem – gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu. Wszystkiemu towarzyszy muzyka na żywo wykonywana przez orkiestrę Teatru Pijana Sypialnia.

Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia: Przykładamy wielką wagę do miejsc, w których się pokazujemy. Po raz pierwszy zagramy w Domu Kultury KADR, czyli nowo otwartej placówce z nowoczesną salą widowiskową. Dla widzów i aktorów samo przebywanie w tym miejscu daje niezwykłą przyjemność.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn". Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze. Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem „Teatr na leżakach", w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni", „teatrze vintage".

Teatr Pijana Sypialnia, Widowisko Komediowe „Sztuczki"
15 Grudnia / 19.30 / Dom Kultury Kadr
Wydarzenie na facebooku: https://web.facebook.com/events/2035262140040652/
Bilety: 20 Zł
Do nabycia przez internet tutaj: https://biletyna.pl/event/sector/id/138529
oraz w kasie Domu Kultury Kadr

Sławek Narloch
Materiał Teatru
8 grudnia 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia