Zakochaj się w tańcu

"Puste ciało..." - reż. Joanna Czajkowska / Wernisaż Michała Patronia - Sopocki Teatr Tańca

Teatr na Plaży zaprasza na Walentynki z Sopockim Teatrem Tańca - Będzie to okazja, by zakochać się w tańcu - można nie tylko zobaczyć gotowe, skończone dzieło, ale można też podpatrzeć (na fotografiach) jak ono powstawało.

To okazja, by przyjrzeć się emocjom tancerzy na scenie i poza nią.

Wernisaż Michała Patronia

Michał towarzyszył artystom Sopockiego Teatru Tańca w przygotowaniach do premiery spektaklu "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy". Był cichym obserwatorem, prób, sesji zdjęciowej, przymiarek kostiumów, dyskusji artystycznych. Zdjęcia stały się częścią jego pracy dyplomowej z fotografii na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Sam swoją pracę opisał tak: Zjawisko tańca to coś więcej niż spektakl. To przede wszystkim ludzie. Przedstawiane fotografie stanowią część wciąż otwartego cyklu pt. "Chodź na Tańce".

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca

Spektakl "Puste ciało" został uznany za jedną z najważniejszych spektakli w polskim tańcu w 2013 roku (wg Adama Kamińskiego, kulturaonline.pl) oraz za jedno z najważniejszych wydarzeń w całej kulturze na Pomorzu w listopadzie 2013.

(-)
Materiał Teatru
13 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...