Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki już 13-22 maja.

Tegoroczna edycja pod hasłem Ciało (Nie) Wystarczy pokaże dwie twarze współczesnej sztuki tańca. Zaprezentujemy artystów i zespoły, które fantastycznie wykorzystują najnowsze, interaktywne technologie oraz tych, którzy skupiając się na ciele i jego możliwościach olśniewają nowymi technikami tańca. W programie po raz pierwszy aż dwie polskie premiery, w tym własna - MOS-owa pt. „Digital Garden 2016" przygotowana przez zespół multimedialny MOS i zaprzyjaźnionych tancerzy. Druga to najnowszy projekt Tomasza Bazana „Solar Plexus" inspirowany powieścią „Solaris" Lema. W nurcie spektakli interaktywnych zobaczymy jeszcze zaskakujący poetycki spektakl węgierski „The Miracles of the night" zespołu „The Symptoms" i choreografki Réki Szabo.

W programie aż trzy wielkie zagraniczne gwiazdy! Słynni od lat Johannes Wieland ze spektaklem „Darwintodarwin" i Ann van den Broek z najlepszym spektaklem tanecznym Holandii w 2015 roku -„The Black Piece". Najmłodsza gwiazda to podbijająca świat choreografka z Izraela Sharon Eyal i zespół LEV ze spektaklem „OCD Love".

W programie festiwalu także pokaz spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca „Nesting", warsztaty dla najmłodszych pod hasłem MAŁE KRoki, warsztaty dla niepełnosprawnych (NIE)ZWYKŁE KRoki oraz spotkania z artystami i projekcje spektakli tanecznych. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KRoki to prawdziwa uczta dla miłośników tańca i teatru, niespodzianka dla miłośników interaktywnych działań w przestrzeni, technologia w sztuce oraz doskonałość i piękno ludzkiego ciała.

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki, który już po raz czwarty zamienia się w Ogród Tańca!

(-)
Materiał Teatru
6 maja 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...