Zapraszamy do Mrągowa

3. Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO w Mrągowie

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO powstał z myślą o umożliwieniu szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie artystycznym tak trudno dostępnym w Polsce. Impreza tego typu umożliwia goszczenie znacznej liczby mieszkańców oraz turystów dzięki dużemu i pięknie położonemu obiektowi, jakim jest amfiteatr w Mrągowie nad urokliwym jeziorem Czos.

Do udziału są zapraszani znakomici śpiewacy operowi, którym akompaniuje orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART składająca się z młodych, utalentowanych muzyków.

Już 15 – go lipca zapraszamy na plenerowe przedstawienie „Księżniczka Czardasza" Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana na molo w przepięknej scenerii jeziora Czos. Wystąpią: Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban Edwin – Dawid Kwieciński Boni – Łukasz Ratajczak Stasi – Ewa Spanowska Feri – Konrad Derlatka Chór Bel Canto z Olsztyna Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

21-go lipca odbędzie się Uroczysta Gala Finałowa III-go Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Wydarzenie to wielkie show oparte na muzyce klasycznej i nie tylko. Na specjalne zaproszenie organizatorów wystąpią znakomici soliści ze świata. W trakcie gali rozbrzmiewać będą znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu, hip hop i muzyki pop w opracowaniu na śpiewaków operowych i orkiestrę symfoniczną. Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek muzycznych.

Wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska), chór Bel Canto i wiele innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy). Galę poprowadzi Jan Połowianiuk.

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, a także w salonach Empik. Więcej informacji: www.facebook.com/festiwalbelcanto

Do zobaczenia w Mrągowie!

Magdalena Wołosz
Materiał organizatora
2 lipca 2018

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...