Zapraszamy do świętowania

1 lipca zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich widzów naszego Teatru!

Zwieńczeniem obchodów Święta Małopolski będzie Święto Widza, czyli bądź twórcą i tworzywem..., organizowane 1 lipca, po raz pierwszy przez Teatr im. J. Słowackiego. Będzie to rodzaj szalonego, absurdalnego podsumowania sezonu oraz uhonorowania naszych widzów – najważniejszego z teatralnych żywiołów.

Zapraszamy Państwa od godziny 17.00 przed Teatr na rozmowy w nowo otwartej CAFE TEATRALNA, która będzie pierwszą w historii naszego Teatru kawiarnią plenerową. Gospodarzem będzie Olek Wityński - legendarna postać krakowskiego knajpiarstwa. Spodziewajcie się poczęstunku oraz kilku niespodzianek.

Około godziny 18.00 odsłonimy Mobilną Wystawę Publiczności autorstwa Tomasza Wiecha. Powstał piękny portret zbiorowy, który ukaże się Państwu w zaskakującej formie.

Nie mogą Państwo także ominąć dyrektorskiego wyznania miłości do...Publiczności. Krzysztof Głuchowski – naczelny oraz Bartosz Szydłowski – artystyczny wykonają otwarcie banku opinii i pomysłów oraz podsumują sezon.

Kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru będzie narodowe czytanie przez aktorów i widzów na Dużej Scenie Teatru scenariusza „Rejsu" Marka Piwowskiego. Atmosfera uroczysta, ale i prześmiewcza, narodowa, ale i lokalna.

Wyruszmy razem w rejs, podczas którego będziemy czytać, oglądać, rozmawiać, improwizować, odgrywać, dubbingować, ale przede wszystkim przystawiać krzywe zwierciadło naszej Polskiej Rzeczywistości!

Bezpłatne wejściówki można odbierać od 26 czerwca w kasie Teatru.

(-)
Materiał Teatru
22 czerwca 2017

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia