Zaprezentują spektkl w Moskwie

"Mikrokosmos" - reż. Konrad Dworakowski - Wrocławski Teatr Pantomimy

"Mikrokosmos" w reżyserii Konrada Dworakowskiego w dniach 2 - 3 października trzykrotnie zostanie zaprezentowany zostanie na festiwalu Gavrosh.

Tegoroczna edycja festiwalu w całości poświęcona została Polsce. Poza Wrocławskim Teatrem Pantomimy, w Moskwie zaprezentują swoje przedstawienia teatry z Poznania, Białegostoku, Torunia, Warszawy. "Mikrokosmos", czyli historia o niepokornej i odważnej Calineczce, jako jedyny reprezentował będzie Wrocław.

Festiwal Gavrosh jest międzynarodowym festiwalem teatralnym, jednym z najważniejszych w Rosji, który prezentuje najlepsze przedstawienia dla dzieci. Każda edycja dedykowana jest innemu państwu.

- Łączy nas wspólna historia, od niemal 10 lat rozwijamy sztukę dla dzieci i nowego pokolenia rodziców. To zapewni w przyszłości stabilność polsko-rosyjskich związków. Wybraliśmy Polskę jako obiekt poszukiwań teatralnych nieprzypadkowo - to kraj, który przez kilka dziesięcioleci był częścią układu warszawskiego, a w sztuce, mimo trudnych warunków społecznych i ekonomicznych, zawsze uderzał wasz godny pozazdroszczenia poziom wewnętrznej wolności, dowcipu, wrażliwości. Te cechy nie uległy zmianie w nowej Polsce - tłumaczy Teresa Durowa, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy pracuje teraz nad kolejnym przedstawieniem w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Premiera spektaklu pt. "Hydrokosmos" na podstawie "Małej Syrenki" planowana jest na listopad.

(-)
Materiał Teatru
23 września 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...