Zaproszenie przyjął gospodarz miejsca

"Evviva l'arte" - Andrzej Strzelecki - Teatr Collegium Nobilium

Dzisiaj o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium w cyklu "Evviva l'arte" odbędzie się spotkanie z Andrzejem Strzeleckim, rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Od kilku sezonów cykl spotkań z twórcami kultury pod nazwą "Evviva l'arte" gości na scenie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Wystąpili na niej dotąd i podjęli dyskusję z publicznością na różne tematy między innymi Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Jacek Dehnel i Eustachy Rylski, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Leszek Dawid i Adam Woronowicz, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś, Ewa Błaszczyk i Magdalena Łazarkiewicz oraz Barbara Krafftówna, Kazimierz Kutz, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda, Julia Hartwig. Tym razem zaproszenie przyjął gospodarz tego miejsca, rektor Andrzej Strzelecki.

Właśnie rozpoczął się proces rejestracji kandydatów na Wydział Aktorski Akademii. W latach ubiegłych chętnych na jedno miejsce było przeważnie powyżej 30. Liczba ta nie zmaleje zapewne i w tym roku, mimo powszechnej świadomości, że mury uczelni opuści zaledwie kilkunastu absolwentów. Z drugiej strony szkół kształcących przyszłych aktorów przybywa, a konkurencja na "rynku pracy" dla dyplomowanych magistrów aktorstwa jest olbrzymia. Kilka dni przed majową edycją "Evviva l'arte" zakończy się 32 Festiwal Szkół Teatralnych. Wielokrotnie dyplomanci warszawskiej Akademii wracali z Łodzi z nagrodami. Jak potoczyły się ich losy? Ilu z nich udało się zaistnieć w zawodzie? Zagrać role na miarę swoich możliwości i ambicji? W teatrze, w serialu, w filmie? Zdobyć uznanie w oczach krytyki i publiczności? Jak na drodze do sukcesu układają się proporcje szczęścia, pracy i talentu? Próba odpowiedzi na pytanie, jakie wyzwania stoją w dzisiejszych czasach przed nauczycielami zawodów artystycznych będzie punktem wyjścia do rozmowy z Andrzejem Strzeleckim - aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, reżyserem, satyrykiem, byłym dyrektorem teatru, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych, rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej.

Prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Natalia Adaszyńska
Materiał Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia