Zaskakujący, brawurowy „operowy"

"Dajcie mi tenora!" - reż. Marcin Sławiński - Teatr Powszechny w Radomiu

2013 rok z wolna dobiega końca, a to znaczy, że czas pomyśleć o Sylwestrze. Jak spędzić tę ostatnią noc szczęśliwej „13"? Oczywiście w szampańskim nastroju i w Teatrze!

Tym razem w sylwestrową, pełną gwiazd noc zaprosimy Państwa na premierę zupełnie szalonej komedii o... narodzinach gwiazdy. Możecie być pewni, że będzie się działo!

W operze w Cleveland trwają ostatnie gorączkowe przygotowania do wielkiej gali - przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy plany... legną w gruzach. Kilka godzin przed rozpoczęciem spektaklu okazuje się bowiem, że sławny gość zginął. Jak wyjść z twarzą z tej dramatycznej sytuacji, żeby uniknąć towarzyskiego skandalu i bankructwa?! Można czekać na cud lub próbować wybrnąć z kłopotu, wybierając rozwiązanie równie cudowne w prostocie i nierealne w wykonaniu - niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Jak to kto? Dajcie nam tenora!

Zapraszamy na zaskakujący, brawurowy „operowy" wieczór w iście karnawałowym nastroju. „Dajcie mi tenora!" a nie będziecie żałować...

 

Jola Korłub
Materiał Teatru
11 grudnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia