Zaśpiewa Osiecką

Katarzyna Łopata

Dziś koncert Katarzyny Łopaty z towarzyszeniem zespołu. W programie własne kompozycje do mało znanych tekstów Agnieszki Osieckiej.

Projekt "Osiecką" zrodził się kilka lat temu w jednej z studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Wybrali teksty mało znane. Szukali czegoś, czego jeszcze nie było. Cięgle słyszymy utwory, które zostały zinterpretowane i wykonane po kilka razy, przez wielu artystów. Dlatego też teraz powstały aranżacje nowe, świeże i współczesne, jednak nawiązujące wciąż do klasyki, jaką jest sama Osiecka.

Dzięki współpracy Katarzyny Łopaty i Wojciecha Klona powstała muzyka, którą trudno zaszufladkować w konkretnym gatunku. Różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie przyjaciele, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowo świeży. Ciepły wokal Kasi nadaje mu także dozę kobiecej subtelności.

SKŁAD:

Katarzyna Łopata

Pochodzi z Lublina i mając zaledwie 20 lat, świadomie stawia swoje kolejne muzyczne kroki. Głos Kasi ma w sobie kobiecą delikatność i subtelność, co pozwala jej tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną. Współtworzyła lubelski zespół Trzy na Cztery. Współpracuje z wieloma artystami, nadając muzyczne znaczenie poezji, obrazom, zapraszając sztukę do swojego świata dźwięków. Jej otwartość na nowe dźwięki pozwalała na współpracę z zespołami grającymi poezję śpiewaną, muzykę tradycyjną, impro, jazz oraz wiele innych alternatywnych gatunków muzycznych.

Krzysztof Kawałko

Gitarzysta poruszający się w stylistyce blues-rockowej, jego brzmienie osadzone jest w klimatach Claptona z czasów Cream czy Davida Gilmoura. Jest gitarowym samoukiem, pozostaje wierny bluesowi i korzennemu rockowi, nie ogranicza go to jednak w pracy muzyka sesyjnego, a jego "oldschoolowy" warsztat doceniają artyści reprezentujący różne gatunki, zapraszając go na płyty i do zespołów. Ma na koncie współpracę m.in. z Piotrem Bukartykiem, Moniką Borzym, Anitą Lipnicką. Wraz z Piotrem Bukartykiem jest stałym gościem piątkowej trójkowej audycji "Urywki z rozrywki", prowadzonej przez Wojciecha Manna.

Wojciech Kurek

Perkusista, improwizator. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro Miting w Eufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, czy Natanem Kryszkiem. W myśleniu o swoim idstrumencie odchodzi od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu. Współtworzył zespoły Bubble Pie, Mono Liza, Sadza. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem Kacperczykiem w Paper Cuts.

Maciej Szczepański

Basista, odnajdujący się w wielu gatunkach muzycznych i biorący udział w ciekawych kooperacjach, dzięki czemu miał przyjemność współpracować z zespołami rockowymi, klezmerskimi, grającymi muzykę indonezyjską czy uczestniczyć w projektach o charakterze hiphopowym. Muzyk, którego pociąga i inspirują możliwości, jakie można uzyskać z połączenia basu i różnego typu efektów gitarowych. Obecnie współpracuję z zespołami takimi jak: Niechęć, H.A.N.D., Plazmatikon, Daktari. Wystąpił na takich festiwalach jak: Heineken Opener, Live Coke Festival, Off Festival, Jazzfest Berlin.

***

Miejsce wydarzenia

Pub Z Innej Beczki

Łódź, ul. Moniuszki 6

8 lipca godz. 20

(-)
Materiały Organizatora
8 lipca 2015

Książka tygodnia

Musical nieznany. Polskie inscenizacje musicalowe w latach 1961-1986
Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Grzegorz Lewandowski

Trailer tygodnia