Zatańczą w Żaku

"Automatycznie" - choreografia Małgorzata Szymula

Klub Żak zaprasza 24 listopada o godz. 19 na spektakl "Automatycznie" w choreografii Małgorzaty Szymuli.

Małgorzata Szymula: "Projekt "Automatycznie" to zaproszenie do refleksji nad rutynową aktywnością człowieka. Pytania, które stawiamy sobie w procesie twórczym dotyczą naszego stosunku do schematyczności. Dlaczego realizujemy odgórnie zaplanowaną wizję nie dając szansy na zobaczenie tego, co rzeczywiście wydarza się w danym momencie? Co dzieje się, gdy operowanie tzw. "body language" okazuje się być niezrozumianym lub wręcz niechcianym odruchem?

Postaci spektaklu funkcjonują obok siebie, lecz są uwikłane w różne mechanizmy działania. Dzieje się tak, aż do momentu, gdy "upadają razem", by zrekonstruować się na nowo, pożegnać automatyzm, a być może zwyczajnie zauważyć swoją odmienność i zwyczajne piękno koegzystencji?"

Anna Stasyk - na co dzień zajmuje się architekturą i grafiką. Przygodę z tańcem rozpoczęła w Gdańsku, występując miedzy innymi w Teatrze Cynada. Edukację taneczną kontynuowała w londyńskiej szkole The Place. W Londynie również ukończyła kurs scenografii w szkole Saint Martins College of Art.

Małgorzata Szymula - absolwentka Experimental Academy of Dance w Salzburgu (Austria). Brała udział w projektach i spektaklach realizowanych w ramach Akademii. Zdobywała również doświadczenie w Belgii, Francji, oraz USA, gdzie uczestniczyła w warsztatach i letnich rezydencjach. Swoja ścieżkę rozwoju rozpoczęła w 1999 w Gdańsku, w czasie, gdy ta forma ekspresji ożywała w Polsce. Nauki pobierała głownie pod okiem tancerzy teatru Dada von Bzdülöw oraz Wojciecha Mochnieja i Melissy Monteros z Gdańskiego Teatru Tańca. Pracowała pod okiem Iwony Olszowskiej w Eksperymentalnym Studiu Tańca w Krakowie, w którym wystąpiła w kilku choreografiach jej autorstwa.

24.11.2013 / G.19.00

"Automatycznie / Anna Stasyk, Małgorzata Szymula / premiera

Choreografia: Małgorzata Szymula / taniec: Anna Stasyk, Małgorzata Szymula / muzyka: Leon Lewington /

projekt kostiumów i wizualizacja - Anna Stasyk / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, projekt Trójmiejska Korporacja Tańca / 20 min.

Bilety:

8 zł - / 3 zł - na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i Karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 Kartę)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g. 16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w. 117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

(-)
Materiał organizatora
21 listopada 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...