Zawieszenie prac nad projektem

"Wojny Trojańskie" - reż. Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa i Muenchner Kammerspiele

Spektakl „Wojny Trojańskie" był zaprojektowany w ramach instytucjonalej współpracy TR Warszawa i Muenchner Kammerspiele nazwanej "Siostrzeństwem.

Miała być to międzynarodowa koprodukcja dwóch teatrów repertuarowych, które zdecydowały się pracować nad wspólną premierą. Produkcja miała być eksploatowana w obu teatrach w nadchodzących sezonach teatralnych.

Ze względu na możliwą zmianę dyrektora TR Warszawa we wrześniu 2023 roku oraz zapowiedzianą rezygnację dyrektora artystycznego Grzegorza Jarzyny, który od początku rozmów o projekcie był gwarantem jego artystycznego kształtu jako reżyser i autor koncepcji spektaklu łączącego dwa różne zespoły aktorskie, koprodukcja „Wojen Trojańskich" nie może się odbyć zgodnie z pierwotnymi założeniami, w związku z czym podjęto decyzję o wstrzymaniu prac nad premierą.

Muenchner Kammerspiele rozważa podjęcie prób nad znalezieniem dla "Wojen Trojańskich" bezpieczniejszych ram rozwoju i eksploatacji spektaklu w przyszłości.

Oba teatry będą kontynuować współpracę w zakresie prezentacji „niedoskonałej utopii" – pierwszego spektaklu wyprodukowanego w ramach programu „Siostrzeństwo" oraz deklarują otwartość na współpracę przy kolejnych projektach po wyjaśnieniu kwestii dotyczących kierownictwa w TR Warszawa.

(-)
Teatr Rozmaitości w Warszawie
29 lipca 2022
Portrety
Grzegorz Jarzyna

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia