Zbliża się 123 sezon teatralny

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Jak co roku, tak i w nadchodzącym sezonie teatralnym Teatr Słowackiego przygotował dla Państwa mnóstwo atrakcji i nowości. Sezon rozpocznie "Romeo i Julia" w nowej interpretacji, a następnie spektakl „Ziemia, planeta ludzi" oparty na biografii Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Iwona Kempa zaprezentuje kolejne Bergmanowskie arcydzieło thriller psychologiczny „Rytuał"

Już wczesną jesienią zaprezentuje opowieść miłosną wszech czasów, czyli „Romea i Julię" Williama Szekspira w nowej interpretacji jednego z najwybitniejszych twórców młodego pokolenia Marcina Hycnara, a następnie spektakl „Ziemia, planeta ludzi" oparty na mało znanych tekstach i biografii autora kultowego „Małego Księcia" – Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Prawdziwą niespodziankę przygotowuje również reżyser Iwona Kempa – po znakomicie przyjętych przez Państwa „Rozmowach poufnych" Ingmara Bergmana, tym razem będzie to kolejne Bergmanowskie arcydzieło – mroczny i zaskakujący thriller psychologiczny „Rytuał", nigdy dotąd nie grany w polskim teatrze. Wszystkie  sceny i Małopolski Ogród Sztuki będą więc działały na najwyższych obrotach.

W bieżącym roku obchodzimy też niezwykłą rocznicę 250-lecia Polskiego Teatru Narodowego i z tej okazji w październiku Teatr pokaże Państwu specjalny spektakl „A to teatr, właśnie!" według scenariusza Anny Burzyńskiej i w reżyserii Krzysztofa Orzechowskiego.

Od wielu lat Teatr Słowackiego stara się wcielać w życie zapomniane już nieco hasło „Jedyny rząd jest na widowni!", a stała obecność widzów na spektaklach z frekwencją bliską 100% potwierdza, że podejmowane przez Teatr wysiłki nie idą na marne. 

(-)
Materiał Teatru
4 września 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...