Zderzenie z obojętnością człowieka

"Historia całkiem zwyczajna" - reż. Petr Nosálek - Olsztyński Teatr Lalek

Jeśli masz ochotę na całkiem zwyczajną historię o miłości, powinności, ludzkiej naturze i codziennych wyborach przed jakimi życie stawia każdego człowieka, musisz zobaczyć pełen ciepła i uroku spektakl wg "Historii całkiem zwyczajnej" Mariji Łado w reżyserii Petra Nosalka w Olsztyńskim Teatrze Lalek

To metaforycznie przedstawiona opowieść o pewnej współczesnej rodzinie, postawionej przed trudnym wyborem. Córka gospodarzy Dasza jest w ciąży z chłopakiem z sąsiedztwa – Alkiem. Rodzice dziewczyny nie potrafią zaakceptować związku dwojga młodych i namawiają Daszę do aborcji. Akcja sztuki rozgrywa się w wiejskiej scenerii, a domowe zwierzęta: Pies, Kogut, Krowa, Kobyła i Świnia, wspólnie z widzami stają się świadkami typowo ludzkiego dylematu.

To właśnie zwierzęta, będące uosobieniem konkretnych ludzkich cech, nie mogą zrozumieć dlaczego ludzie chcą dopuścić się tak okrutnego czynu. Spektakl, mający charakter uniwersalnej opowieści o ludzkiej naturze, traktuje o podstawowych wartościach egzystencji. Uświadamia, ile razy dotyk rzeczywistości metafizycznej rozbija się o ludzką obojętność.

Spektakl dla młodzieży od 12 roku życia i dorosłych. Grany będzie w dniach 13-18 lutego.

Iwona Pietrzak-Rogala
Materiały Teatru
31 stycznia 2011

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia