Zdjęcia z Opery Bałtyckiej

EXPO w Szanghaju

Wyjazd Bałtyckiego Teatru Tańca ze spektaklem "Eurazja" do Szanghaju, z powodów finansowych, nie doszedł do skutku. Jednak, na życzenie strony chińskiej, Opera Bałtycka zaprezentuje na EXPO 2010 wystawę promującą jej działalność oraz zapis spektaklu "Romeo i Julia" BTT (na zdjęciu).

15 września o godzinie 15 (czasu lokalnego) w Pawilonie Polskim na Światowej Wystawie EXPO w Szanghaju, w ramach promocji Województwa Pomorskiego, odbędzie się wernisaż wystawy fotogramów ze spektakli Opery Bałtyckiej i Bałtyckiego Teatru Tańca z Gdańska.

Zdjęcia pochodzą z najpopularniejszych spektakli baletowych i operowych, które wystawiane były w Operze Bałtyckiej od września 2008 roku, kiedy to dyrekcję objęli Marek Weiss i Jose Maria Florencio. Autorami zdjęć są Krzysztof Mystkowski, Łukasz Unterschuetz oraz Marek Grotowski.

Zaraz po wernisażu odbędzie się prezentacja realizacji telewizyjnej baletu Izadory Weiss "Romeo i Julia", w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Tańca. Spektakl emitowany był w TVP Kultura, a jego fragmenty, dzięki telewizji Mezzo, oglądała cała Europa. "Romeo i Julia" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych spektakli Bałtyckiego Teatru Tańca i cieszący się ogromną popularnością wśród widzów, którzy nagradzają go długimi owacjami na stojąco.

Wystawę otworzy Komisarz Sekcji Polskiej Wystawy Expo 2010 Sławomir Majman. Obecna będzie na niej oficjalna delegacja Województwa Pomorskiego z marszałkiem Mieczysławem Strukiem na czele, akredytowani dziennikarze oraz przedstawiciele międzynarodowej obsługi EXPO.

(-)
Materiały Teatru
15 września 2010

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki