Zdominowała plebiscyt widzów

"Maskarada" - reż. Nikołaj Kolada - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Spektakl "Maskarada" zdominował ostatni plebiscyt widzów Teatru im. J. Słowackiego. Został najlepszą z zeszłorocznych premier, a także zwyciężył w kategoriach "najlepszy reżyser" (Nikołaj Kolada) i "najlepsza scenografia" (Justyna Łagowska).

Najlepszą aktorką widzowie wybrali Agnieszkę Judycką, odtwarzającą główną rolę kobiecą w tejże "Maskaradzie"; aktorka dostała też wiele głosów za rolę w przedstawieniu "Niżyński. Zapiski z otchłani" (reż. Józef Opalski).

Wcielającego się w tytułowego bohatera tego spektaklu Grzegorza Mielczarka wybrano (po raz czwarty w tym plebiscycie) najlepszym aktorem, na co wpływ miała także jego rola "W mrocznym mrocznym domu" (reż.Marcin Hycnar). I właśnie taka jest kolejność wyłonionych w plebiscycie spektakli.

Wśród aktorek kolejne miejsca zajęły: Dominika Bednarczyk ("Maskarada", "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko...") oraz Lidia Bogaczówna (znów "Maskarada"). Jako najlepsi aktorzy za Mielczarkiem uplasowali się Radosław Krzyżowski ("Maskarada") i Marcin Sianko ("W mrocznym mrocznym domu").

W specjalnej kategorii "najlepszej roli gościnnej" zwyciężył Tomasz Schimscheiner, wcielający się w tytułową rolę Porcelanki - Patroklesa w spektaklu Agaty Dudy-Gracz "Każdy musi kiedyś umrzeć...".

Najbliższe przedstawienia "Maskarady" - 11-13 kwietnia.

(WAK)
Dziennik Polski
4 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...