Żelazne Waginy w Teatrze WARSawy

Pożar w Burdelu: Żelazne Waginy - feministyczny horror muzyczny

W kilka dni po Międzynarodowym Dniu Kobiet, 12 i 13 marca w Teatrze WARSawy gościnnie wystąpią Żelazne Waginy - feministyczna grupa punkowa zaliczana do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami.

Po burzliwym rozwodzie ze Zdzisławem Metro, Paula rzuca się do Wisły, zostaje odratowana przez Chudego Wojtka, ale zapada w śpiączkę. Budzi się po wielu miesiącach w szpitalu Świętej Rodziny, w Warszawie przyszłości, rządzonej przez komisarza Andrzejczuka. W podziemiach spotyka Dziewczyny z Charlotte, więzione przez profesora Maxa Hardkora, który testuje na nich nacjotechnologię – zapładnia je nasieniem bohaterów, by stworzyć Nadpolaków. Przyjaciółki uciekają ze szpitala w przebraniu sanitariuszek, mijając zgliszcza Placu Zbawiciela, na których grasują hordy żołnierzy wyklętych i kiboli. Przeprawiają się na Dziką Stroną Wisły, gdzie gromadzą się rebelianci, których przywódczynią jest legendarna Szamanka Miasta.

Grupa, założona przez Dziewczyny z Charlotte, zaprezentuje materiał z pierwszej płyty, nagrywanej w niezależnej wytwórni Haller Records.

Występują: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Anna Krotoska, Lena Piękniewska-Bem, Agnieszka Przepiórska

"Żelazne Waginy" w Teatrze WARSawy 12 i 13 marca 2018, godz. 20.00
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak
muzyka: Michał Górczyński i Żelazne Waginy
kostiumy: Joanna Kotowicz

(-)
Materiał Teatru
8 marca 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia