"Zemsta nietoperza" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

"Zemsta..." - reż: W. Adamczyk Teatr Muzyczny w Łodzi

20 i 22 kwietnia Teatrze Muzycznym w Łodzi wystawia "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa. Obok zespołu Teatru Muzycznego gościnnie w przedstawieniu wystąpią dyplomanci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz soliści z Odessy i Kaliningradu, miast partnerskich Łodzi.

Z Odessy przyjadą artyści Odeskiego Akademickiego Teatru Muzycznej Komedii im. M. Bodianogo - Julia Panczenko oraz Jurij Fiedorczenko. Z Teatru Muzycznego w Kaliningradzie przyjadą natomiast Ilga Litwinowa i Elena Artamonowa. Goście w drugim akcie łódzkiej inscenizacji, do którego można wprowadzać utwory z innego repertuaru, zaśpiewają popularne arie z operetek "Wesoła wdówka", "Hrabina Marica" i "Mister Iks".

W rolach głównych występują m.in. Kamila Cholewińska, Bogumiła Dziel-Wawrowska, Agnieszka Gabrysiak, Aleksandra Janiszewska, Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska, Piotr Płuska, Tomasz Rak.

Zbigniew Macias, zastępca dyrektora teatru ds. artystycznych mówi, że współpraca z Akademią Muzyczną w Łodzi jest powrotem do dobrej tradycji Teatru Muzycznego. Kiedyś wielu studentów i absolwentów akademii debiutowało na scenie "Muzycznego".

Na rozwój współpracy liczy również prof. Ziemowit Wojtczak, prowadzący klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM w Łodzi, który przygotowuje dyplomantów do występu w spektaklu.

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łodzki
12 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia