"Zemsta" Teatru Powszechnego w internecie w ramach programu "Kultura w sieci"

"Zemsta" - reż. Krzysztof Babicki - Teatr Powszechny w Radomiu

W ramach ministerialnego programu "Kultura w sieci" Teatr Powszechny w Radomiu zaprezentuje w niedzielę na kanale YouTube archiwalny spektakl "Zemsta" A. Fredry. Kolejne przedstawienie radomskiej sceny będzie można obejrzeć w internecie w sierpniu, wrześniu i październiku.

Premiera "Zemsty" A. Fredry w reż. Krzysztofa Babickiego odbyła się w 2011 r. "Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i był bardzo lubiany przez widzów. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować go szerszej publiczności" - powiedziała PAP koordynatorka projektu "Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Radomiu w internecie" Jolanta Korłub - Ogonkowska.

Spektakl zaprezentowany zostanie w niedzielę o godz. 19.00 na kanale YouTube radomskiego teatru. Po emisji odbędzie się spotkanie on-line z aktorami, które poprowadzi dyrektorka teatru Małgorzata Potocka. Rejestracja przedstawienia jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

W kolejnych miesiącach radomski teatr będzie prezentował w sieci swoje inne produkcje. "Dobór repertuaru jest na tyle zróżnicowany, by dotrzeć do różnych grup odbiorców" - podkreśliła Korłub-Ogonkowska.

9 sierpnia będzie można obejrzeć autorskie przedstawienie Andrzeja Sadowskiego "Majakowski// Reaktywacja". To spektakl skierowany do młodej widowni, w nowatorski sposób przedstawia historię rosyjskiego poety Włodzimierza Majakowskiego.

30 sierpnia zaprezentowane zostanie przedstawienie lalkowe dla dzieci "Calineczka", a 20 września - utrzymany w tradycji wodewilu, wykorzystujący elementy muzyki rockowej - spektakl "W osiem dni dookoła świata" w reż. Andrzeja Sadowskiego.

Na 4 października zaplanowano prezentację "Brata naszego Boga" Karola Wojtyły w reżyserii Andrzej Rozhina - spektakl opisujący historię Świętego Brata Alberta.

(-)
Kurier PAP
18 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia