Zespół La Tristura

Projekt „Materia Prima".

Zespół La Tristura jest uznany za jeden z najciekawszych na hiszpańskiej scenie teatralnej, a „Materia Prima" to jeden z ich najbardziej kluczowych projektów, pokazujący w pełni specyfikę ich scenicznego języka.

Spektakl „Materia Prima" jest rezultatem długich rozważań nad dziedzictwem, edukacją i przyszłością rozpoczętych w 2004 roku. Czterej dorośli członkowie zespołu "La Tristura" postanowili oddać swoje role jedenastoletnim dzieciom.

„Pomyśleliśmy, że te dzieci mają coś do powiedzenia dorosłym. Ich życie jest bardziej związane fizycznością, z ciałem, skórą, czyli tym, co jest najważniejsze w życiu. Każde z nich gra naszą rolę, ale robią to znacznie lepiej, są bardziej żywiołowi, odważni i w pewien sposób olśniewający" powiedział Pablo Fidalgo, jeden z członków La Tristury.

Sceny i teksty rozgrywające się na scenie to żywe działania teatralne młodych jedenastoletnich aktorów. Bohaterowie stojący jeszcze przed nieskończonymi możliwościami stania się takim człowiekiem, jakim zechcą, przekonują nas, że my również jesteśmy dziećmi, uczą nas pamiętać i myśleć.

Czy ich punkt widzenia nas przestraszy?

Czy zdziwi nas ich dorosły język i dojrzałość?

Czy w dzisiejszych czasach coś jeszcze może nas zaskoczyć?

Spektakl był nominowany do nagrody Max (najważniejsza hiszpańska nagroda teatralna) za rok 2011 w kategorii Spektakl – Odkrycie.

Spektakl nurtu teatru granicznego, daleki od prostej rozrywki. El País

Spektakle:

24 listopada 2012 godz. 17:00

25 listopada 2012 godz. 19:00

Współorganizatorem projektu jest Ministerstwo Edukacji, Sportu i Kultury Królestwa Hiszpanii INAEM, Ambasada Hiszpanii w Polsce oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.

(-)
Materiał nadesłany
23 listopada 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...