Zimą w teatrze

Wrocławski Teatr Lalek

W nowym roku zapraszamy na kolejne premiery oraz nowe odsłony znanych cykli.

Już od marca nasi Widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w czytaniach z cyklu SŁUCHAJ! w nowej formule. Najciekawsi współcześni twórcy piszący dla teatru stworzą teatralny serial – słuchowisko, którego premierowe odcinki widzowie będą mogli śledzić co dwa miesiące. Czytaniom jak zwykle towarzyszyć będzie duet SzaZa.

Na scenę powrócą również po÷MOCNI – spektakl, który pod opieką profesjonalnych twórców, przygotowały dzieci i młodzież podczas letnich integracyjnych warsztatów teatralnych we Wrocławskim Teatrze Lalek. Efekty ich pracy doceniła publiczność, skomplementowali również recenzenci, którzy dostrzegli w po÷MOCNYCH triumf dziecięcej wyobraźni i energii oraz zabawy w teatr, która może stać się źródłem poważnej scenicznej wypowiedzi.

Dla wielbicieli twórczości Roberta Romanowicza, który jest autorem plakatu do spektaklu SKARPETY I PAPILOTY oraz zilustrował książkowe wydanie sztuki Julii Holewińskiej przygotowaliśmy nie lada gratkę. W styczniu w Teatrze odbędzie się wernisaż wystawy KAPSELEK, która prezentuje formy przestrzenne oraz obrazy, które Romanowicz przygotował do książki Kamila Niewińskiego pod tym samym tytułem.

Styczeń i luty obfituje również w spektakle dla widzów dorosłych. Na scenę powróci spektakl Pawła Aignera Z DOCIEKÓW NAD ŻYCIEM PŁCIOWEM. Sztuka pełna zabawnych kupletów z początku XX wieku, tańców, harców i płciowych intryg oraz dialogów jakich ucho nie słyszało i scen jakich oko nie widziało... Zagramy również, prezentowany na prestiżowych festiwalach, monodram Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk TAKAJA w wykonaniu Anny Skubik. Współczesny portret trzech kobiet w różnym wieku, zmagających się ze swoją dojrzałością, seksualnością i samotnością.

Oczywiście w naszej ofercie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych widzów i tych nieco starszych.

(-)
Materiał Teatru
4 stycznia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia