Zimowe atrakcje

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Chorzowski Teatr Rozrywki nie daje odpocząć swoim widzom w zimie. W styczniu i lutym szykuje imprezy, na których warto być

Już w poniedziałek, 24 stycznia na Dużej Scenie Rozrywki odbędzie się koncert Macieja Balcara i jego zespołu, promujący nową solową płytę wokalisty Dżemu "Ogień i woda" (początek o godz. 19.00, bilety -25, 35, 55 i 65 zł). W tym samym dniu, ale na Małej Scenie przeniesiemy się do lat 20. i 30. XX w. za sprawą spektaklu muzycznego "Bodo - pieśniarz z Warszawy". Eugeniusz Bodo był gwiazdą międzywojnia, wykonawcą takich piosenek jak "Już taki jestem zimny drań", "Ja mam czas, ja poczekam" czy "Co bez miłości wart jest świat". Był też postacią tragiczną, zakończył swój żywot w sowieckim łagrze. Początek spektaklu o godz. 19.30, bilety-25 i 45 zł.

W sobotę, 29 stycznia na swój recital zaprasza Jose Torres, Polak pochodzenia kubańskiego, przez lata mieszkający w Bytomiu, popularyzator salsy i kubańskich rytmów w Polsce. W czasie koncertu pt. "Podróż sentymentalna" zabierze nas w podróż po wielu zakątkach świata i życia, które pośród dźwięków muzyki zaprowadziło go do Polski i tu dało drugi dom. Początek o godz. 19.30, bilety kosztują 35 zł.

Za to ostatniego dnia stycznia, w poniedziałek, w Rozrywce wystąpi Andrzej Sikorowski ze swoją córką Mają. Wykonają utwory ze swojej drugiej wspólnej płyty "Sprawa rodzinna". Początek o godz. 19.00, bilety od 50 do 90 zł.

Dla tych, którzy jeszcze nie mają planów na walentynki, chorzowski teatr proponuje przebojową komedię "Hipnoza" w reżyserii Wojciecha Malajkata, z brawurowymi rolami Beaty Ścibakówny (jako artystki kabaretowej) i Pawła Królikowskiego (grającego psychoterapautę). Początek o godz. 19.00, bilety kosztują 35, 60,75 i 95 zł.

(-)
Polska Dziennik Zachodni
17 stycznia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia