Zimowy repertuar

Polski Teatr Tańca w Poznaniu

W styczniu i lutym w Poznaniu odbędzie się wiele spektakli i zajęć tanecznych organizowanych przez Polski Teatr Tańca. Z tego powodu PTT przygotował ZIMOWY KARNET, który umożliwi widzom zakup tańszych biletów na przedstawienia. Obejmuje on 2 lub 3 wybrane tytuły organizowane w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Już 15. stycznia o godz. 13.00 zespół zaprezentuje na Targach spektakl „Desert" w choreografii Pauliny Wycichowskiej, inspirowany "Małym Księciem" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. W przedstawieniu wystąpią gościnnie osoby niepełnosprawne, współpracujące wcześniej z zespołem w trakcie projektu „5 zmysłów eMotion".

16. stycznia o godz. 19.00 w MP2 zostanie pokazany spektakl „Architektura światła", będący efektem współpracy solistki PTT - Pauliny Wycichowskiej oraz docenianego kompozytora PRASQUALa. Przedstawienie stało się wspólną i zarazem indywidualną refleksją jej twórców nad światem mistyki i rytuału. Spektakl powstał z inspiracji wybranymi ideami, które wydają się tożsame w różnych religiach, a także odniesieniami do holistycznego myślenia o człowieku i świecie.

17. stycznia (sobota) o godz. 19.00 PTT pokaże cieszący się niezmiernie ogromną popularnością spektakl „Czterdzieści", stworzony przez norweskiego artystę Jo Strømgrena.

W styczniu rozpocznie się również kolejna edycja Studio Tańca, które poprowadzi tancerz PTT – Marcin Motyl. Efektem projektu, do którego będą zaproszone osoby zainteresowane tańcem współczesnym, będzie powstanie projektu pt. „Cebulandia". Warsztaty zakończy otwarty pokaz pracy uczestników.

Zgłoszenia do udziału w Studio Tańca można przesyłać na adres: organizacja@ptt-poznan.pl.

W lutym zespół zaprezentuje w MP2 cztery tytuły.

6 lutego o godz. 19.00 zostaną zaprezentowane przedstawienia „Już się zmierzcha" w choreografii Ewy Wycichowskiej oraz „Nondescript" w choreografii Urszuli Bernat-Jałochy.

Dzień później o tej samej godzinie zespół pokaże spektakle „Open Field" (chor. Nadar Rosano) oraz „Tysiąc kolorów" (Takako Matsuda).

Bilety na przedstawienia Polskiego Teatru Tańca można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/

(-)
Materiał Teatru
14 stycznia 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki