Źle znosił zwłaszcza dwa lata rządów PiS

Druga emigracja autora Tanga

- Tak, zamierzam osiąść w Nicei i tam dokonać żywota - powiedział wczoraj "Rzeczpospolitej" Sławomir Mrożek. - Mam prawie 80 lat i już czas na spoczynek. W Nicei jest dobry klimat - tłumaczył dziennikowi. "W Krakowie pojawiły się pogłoski, że Mrożek od dawna jest zniesmaczony tym, co się dzieje w Polsce. Jego znajomi opowiadają, że źle znosił zwłaszcza dwa lata rządów PiS".

- Tak, zamierzam osiąść w Nicei i tam dokonać żywota - powiedział wczoraj "Rzeczpospolitej" Sławomir Mrożek. - Mam prawie 80 lat i już czas na spoczynek. W Nicei jest dobry klimat - tłumaczył dziennikowi. "W Krakowie pojawiły się pogłoski, że Mrożek od dawna jest zniesmaczony tym, co się dzieje w Polsce. Jego znajomi opowiadają, że źle znosił zwłaszcza dwa lata rządów PiS" - napisała "Rzeczpospolita".

- Spodziewałem się od pana tego pytania. Mogę zapewnić, że chodzi mi tylko o spokój - powiedział Mrożek reporterowi "Rzeczpospolitej". - Jestem tu 13 lat. Każdy obywatel, nawet Polak, ma prawo do odpoczynku - dodał dramaturg. Jak dowiaduje się dziennik, przeprowadzka może nastąpić wczesnym latem. "Pisarz zlikwidował własne mieszkanie i przeniósł się do żony w tej samej kamienicy. W środowisku biznesowym Krakowa pojawiły się informacje, że Susana Osorio-Mrożek likwiduje interesy w mieście. Pozbywa się m.in. udziałów w restauracji Wentzl" - twierdzi "Rzeczpospolita".

Będzie to już druga emigracja z Polski autora "Tanga". Pierwszy raz wyjechał w 1963 r., mając 33 lata. Mieszkał m.in. we Francji i Meksyku.

(mr)
Dziennik Polski
10 kwietnia 2008

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia