Zmarł Paweł Nowisz

Urodził się 15 stycznia 1940 w Warszawie. Zmarł 15 października 2021 w Konstancinie-Jeziornie.

W wieku 81 lat zmarł Paweł Nowisz, aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu "Barwy szczęścia" w TVP2, a także z takich produkcji filmowych, jak "Kogel Mogel", "Kiler". Podziel siękomentarze 1 Paweł Nowisz O śmierci Pawła Nowisza poinformowano na fanpage'u facebookowym serialu "Barwy szczęścia", w którym aktor grał od 2010 roku.

- Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela.

Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła.Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim - napisano. Kondolencje złożyła również produkcja filmu "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" oraz scenarzystka Ilona Łepkowska: "Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz...

Na premierę czeka wciąż 'Koniec świata czyli kogel-mogel 4' z jego udziałem... Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów..." - napisała Łepkowska. Paweł Nowisz był aktorem teatralnym i filmowym. Zadebiutował na deskach teatru w 1964 roku. Wystąpił w takich filmach, jak m.in. "Żołnierze wolności", "Galimatias, czyli kogel-mogel II", "Rozmowy kontrolowane", "Kiler", "Fuks", "Chłopaki nie płaczą". Ostatnią rolę filmową zagrał w "Cichej nocy".

Nowisz występował też w serialach, m.in. "M jako miłość" (TVP2), "Blondynka" (TVP1), "Prawo Agaty" (TVN). Słuchacze mogą znać głos Nowisza również z powieści radiowej "W Jezioranach", w której wcielał się w postać Wacława Zdrojowego. Występował na scenach wielu polskich teatrów, m.in. Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Narodowego, Nowego i Współczesnego w Warszawie. Paweł Nowisz urodził się 15 stycznia 1940 r. w Warszawie.

W 1963 r. ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie, aby rok później ukończyć studia na Wydziale Aktorskim. Debiutował na deskach teatru w 1964 r.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pawel-nowisz-aktor-zmarl

(-)
Kurier PAP
16 października 2021

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...