Zmarła Łucja Ginko

Zmarła była przewodniczącą Rady Programowej Teatru Śląskiego, znaną osobistością kultury woj. śląskiego

Łudja Ginko nie żyje - poinformował Teatr Śląski na swoim facebookowym profilu. "Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Łucji Ginko - Przewodniczącej Rady Programowej Teatru Śląskiego, przewodniczącej komisji Złotych Masek oraz Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego" - czytamy na profilu Teatru Śląskiego.

Łucja Ginko była również wieloletnim dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, a następnie, już po odejściu na emeryturę, doradcą marszałka województwa do spraw kultury.

Łucja Ginko była doktorem nauk humanistycznych i ekspertem w dziedzinie zarządzania kulturą (odbyła studia podyplomowe oraz staże w tym zakresie, m.in. w Obserwatorium Polityki Kulturalnej w Grenoble), autorką publikacji z historii literatury i zarządzania kulturą (m.in. książki „Koń ma duszę w sobie"). Odznaczono ją Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem „Gloria Artis".

Kieruje kulturą w regionie bez wstawania z domowego fotela - mówi o niej jedna ze znajomych. Łucja Ginko przez wiele lat były dyrektorem wydziału kultury w urzędzie marszałkowskim i przewodniczącą komisji Złotych Masek oraz Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego.

(-)
Dziennik Teatralny
22 grudnia 2018

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia