Zmiana repertuaru Lubuskiego Lata Teatralnego

„Być jak młody W.” - reż. Mariusz Babicki - Lubuskie Lato Teatralne

Lubuski Teatr informuje, że z przyczyn technicznych w najbliższy piątek – 3 lipca w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego zagra spektakl „Być jak młody W." zamiast „Związku otwartego" w Kompleksie Wypoczynkowym Temar w Dąbiu. Bilety zachowują ważność.

Pozbawiony imienia bohater epistolarnej powieści „Cierpienia młodego Wertera" (1774) to pierwsza z szeregu kreacji postaci rodzącego się w Europie romantyzmu. Dzieło Goethego z jednej strony wywarło ogromny wpływ na twórczość całego pokolenia pisarzy i dramaturgów, z drugiej jednak nastąpił proces „mumifikacji" pierwowzoru.Postać młodego Wertera uczyniono sztancą, wielokrotnie powielanym schematem, wreszcie samego bohatera odesłano do muzeum.

Założeniem twórców monodramu „Być jak Młody W." jest próba wydobycia go stamtąd, udzielenia mu głosu w walce ze stereotypem, według którego to człowiek słaby, nieszczęśliwie zakochany, wiecznie cierpiący introwertyk, oderwany od realnego życia. A wszak romantyzm ma także całkiem odmienne oblicze: to pokolenie buntowników, świadomie przekraczających zastane granice, walczących o swoje racje nawet najwyższym kosztem własnym. Werter staje się tu przedstawicielem nie tyle odesłanej do lamusa generacji romantyków, ile odwiecznego konfliktu młodego pokolenia z ograniczeniami narzucanymi przez nie zawsze słuszną tradycję; bardziej bohaterem „Ody do młodości" niż Gustawem z „Dziadów".
__

Ważna informacja dla wszystkich miłośników Teatru!
Rezerwacje grupowe – Kup bilet dla swoich pracowników TANIEJ!
Bilet tylko 20 zł (min. 10 osób).
Rezerwacji można dokonać w impresariacie teatru (nr tel. 68 452 7272 wew. 35, 63, 51 kom. 784 001 870, 784 001 865) lub w Kompleksie wypoczynkowym w Dąbiu
(tel. 502 373 067)
Pomagamy w transporcie wraz z PKS Zielona Góra. Zadzwoń i zarezerwuj bilety dla swoich pracowników. Wyjątkowe wydarzenia, wyjątkowe miejsce, wyjątkowa okazja! Wesprzyj kulturę!

(-)
Materiał nadesłany
3 lipca 2020

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...