Zmiana terminu

29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Teatr Banialuka informuje, że 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej , nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie, tj. 26 - 30 maja 2020 r.

Tak wiele udało nam się już zrobić. Uzyskaliśmy dofinansowanie MKiDN oraz Miasta Bielska-Białej. Jesteśmy mile zaskoczeni pozytywnym odzewem ze strony Sponsorów. Ogłosiliśmy listę zaproszonych teatrów i spektakli. Mamy wybrany plakat, jak również logo - znak identyfikacyjny Festiwalu. Domykamy również listę imprez towarzyszących. Przygotowania prowadzone pełną parą, pokrzyżowały jednak tragiczne wydarzenia, których świadkami jesteśmy codziennie. Globalna pandemia każe nam zająć się teraz sprawami dotyczącymi zdrowia i życia. Wierzymy mimo wszystko, że wysiłek włożony do tej pory w organizację Festiwalu nie pójdzie na marne i że dane nam będzie spotkać się w innym terminie.

Dlatego nie odwołujemy Festiwalu, chcemy być mimo wszystko optymistami i przenosimy go tylko na czas późniejszy. Uznaliśmy, że terminem na tyle odległym, by dać szansę powodzenia jest okres pomiędzy 25 września a 03 października. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Zespołami, które też są w trudnej sytuacji i nie wszystkie mogą ostatecznie potwierdzić swą obecność. Jak tylko będzie to możliwe (a wierzymy, że będzie), poinformujemy o skali i długości naszego Festiwalu.

Międzynarodowość Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej stanowiła zawsze o jego randze i sile oddziaływania. Mamy nadzieję, że gdy duch i rozum ludzki pokona tę straszną chorobę, dane nam będzie znowu połączyć się poprzez obcowanie ze Sztuką Teatru Lalek.

Jacek Popławski

Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Lalek Banialuka

 

(-)
Materiał organizatora
16 kwietnia 2020
Portrety
Jacek Popławski

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...