Zmiana w zapowiedzi

Pożegnanie wakacji z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na ostatnie już przedstawienie z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu". Teatr pożegna się z wakacjami spektaklem „Koziołek Matołek" w reż. Lucyny Sypniewskiej, który opowiada o przygodach sympatycznego Koziołka Matołka, podróżującego po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa.

Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek" to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując
im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym.

Nowy sezon natomiast Teatr rozpocznie 1 września o godz. 12.30 interaktywnym przedstawieniem „Le Filo Fable" w reż. Joanny Gerigk, podczas którego aktorzy, w scenerii pracowni rzeźbiarskiej, inscenizują „tu i teraz" sekwencje bajkowe
z różnych stron świata.

Spektakl czy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem.

Kornel Makuszyński „Koziołek Matołek"

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Wstęp wolny!

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienie zostanie przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16.

„Le Filo Fable" – na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata

Grupa wiekowa: od 3 lat

Czas trwania spektaklu: ok. 50 minut

Cena biletu:

normalny – 17 zł,

ulgowy – 14 zł

Spektakl prezentowany jest na Małej Scenie Teatru (wejście od ul. M. Kopernika). Ilość miejsc ograniczona.

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...