Znamy nominowanych do Złotych Globów

"Gambit królowej" - reż. Scott Frank - Netflix

Na zdobycie statuetki ma szansę serial, w którym występuje Marcin Dorociński. Aktor odniósł się do tego w mediach społecznościowych. Co za radość!

Marcin Dorociński wystąpił w serialu Netfliksa "Gambit królowej", gdzie wcielił się w szachistę Wasilija Borgowa. Aktor pochwalił się na Facebooku, że produkcja została nominowana do tegorocznych Złotych Globów w kategorii Film Telewizyjny lub Serial Limitowany.

"W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że produkcja z moim udziałem będzie kiedyś nominowana do Złotych Globów. A jednak. Jak widać, wszystko jest możliwe. Piękny, wspaniały dzień. Co za radość!" - napisał Marcin Dorociński.

Do Złotego Globu jest nominowana także aktorka Anya Taylor-Joy, odtwórczyni głównej roli w serialu. Sama produkcja jest jednym z największych ubiegłorocznych hitów Netfliksa.

"Gambit królowej". O czym jest serial?
Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix pt. "Gambit królowej" to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu.

Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Reżyserem serialu i autorem jego scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank. Za produkcję wykonawczą odpowiadają Scott Frank, William Horberg i Allan Scott, który jest również współtwórcą serialu.

W "Gambicie królowej" grają Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Bill Camp oraz Marcin Dorociński.

(-)
Onet.Kultura
9 lutego 2021

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...