Znamy nowego dyrektora Teatru Animacji

Dr hab. Marek Waszkiel

Profesor Marek Waszkiel ma aktualnie zajęcia w filii Akademii Teatralnej w Białymstoku. W Poznaniu pojawi się prawdopodobnie w ostatniej dekadzie stycznia i wtedy zostaną sfinalizowane rozmowy oraz podpisana umowa. Do tej pory ani Marek Waszkiel, ani władze Poznania, nie chcą rozmawiać na temat koncepcji prowadzenia teatru.

Przyszły dyrektor w grudniu spotkał się już z zespołem i przedstawił swoją koncepcję teatru, a także pomysły kadrowe... Z nieoficjalnych informacji, jakie docierają z teatru, wynika, że jego pomysły zostały dobrze przyjęte.

Na stanowisku dyrektora artystycznego Teatru Animacji do końca sezonu pozostanie Janusz Ryl-Krystianowski.

Dr hab. Marek Waszkiel historykiem teatru lalek i pedagogiem teatralnym, który od lat łączy z wielkimi sukcesami aktywność naukową i menedżerską. W 1989 roku obronił pracę doktorską "Dzieje teatru lalek w Polsce do roku 1945", a w 2013 r. zakończył przewód habilitacyjny pracą "Dzieje teatru lalek w Polsce, 1944-2000".

Od 1977 związany jest z Akademią Teatralną w Warszawie - z Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W latach 2005 - 2012 był dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek. I był to czas świetności tego teatru.

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
14 stycznia 2014
Portrety
Marek Waszkiel

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia