Znowu na afiszu

"Pułapka" - reż: Gabriel Gietzky - Wrocławski Teatr Współczesny

Po ponad pół roku na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego ponownie można obejrzeć "Pułapkę" Tadeusza Różewicza w reżyserii Gabriela Gietzky'ego. W Dzień Kobiet cena promocyjna biletów na cztery marcowe spektakle

To jeden z trzech spektakli różewiczowskich, które ma obecnie w repertuarze scena przy Rzeźniczej. Najbliższe spektakle odbędą się 13, 14, 15 oraz 16 marca o godz. 19.15 na Dużej Scenie WTW.

"Pułapka" to ostatnia opublikowana sztuka Tadeusza Różewicza (1982r.) Wraz Odejściem głodomora tworzy "dyptyk Kafkowski", powstały z wieloletniej fascynacji Poety osobowością i twórczością Franza Kafki, jednego z najwybitniejszych i najbardziej niezwykłych pisarzy XX wieku.

Gietzky stawia w tym spektaklu pytania dotyczące każdego z nas - w jakim stopniu mamy odwagę zderzyć się z życiem?, jak przyjmujemy wyzwania?, jaki jest współczesny człowiek złapany w "pułapkę historii, "pułapkę biologii", "pułapkę życia", "pułapkę przeznaczenia"?

Teatr przygotował dla publiczności wiosenną promocję: każda z Pań, która zechce 8 marca kupić w kasie Wrocławskiego Teatru Współczesnego bilet na dowolny z czterech zaplanowanych na marzec spektakli - otrzyma go w specjalnej cenie. Kasa biletowa czynna będzie od godz.12:00 do 19:00.

(-)
Materiały Teatru
5 marca 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia