Zobacz jak szkolą się śpiewacy

Aleksandra Chacińska - Klub 13 Muz

Kurs prowadzony jest przez Aleksandrę Chacińską w klubie 13 Muz. Można przyjść na zajęcia i posłuchać, ale także zobaczyć jak szkolą się śpiewacy. Wstęp dla publiczności jest wolny. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 10-18.

W sobotę natomiast odbędzie się koncert finałowy, na którym nowi artyści pokażą to czego się nauczyli na warsztatach. Koncert finałowy rozpoczyna się o godzinie 19 - wstęp wolny.

Aleksandra Chacińska jest sopranistką, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Debiutowała rolą Hrabiny w"Weselu Figara" Mozarta i już podczas studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi. Jest uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą. Po zakończeniu studiów kontynuowała naukę pod kierunkiem Teresy Żylis-Gara.

Dzisiaj doskonali sztukę wokalną pod kierunkiem prof. Jagny Sokorskiej-Kwika, której jest od trzech lat asystentką. Od kilku lat jest związana z Ośrodkiem Pracy Twórczej w Radziejowicach. W ramach organizowanego przez Filharmonię Łódzką festiwalu "Kolory Polski" wystąpiła w tytułowej roli w "Siostrze Angelice" Pucciniego. W jej repertuarze nie brak pamiętnych partii, jak choćby Halki z opery Moniuszki. Jest uczestniczką najważniejszych polskich festiwali muzyczny. Prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą.

Ostatnio zadebiutowała z ogromnym sukcesem na scenie Teatru w Innsbruck w Austrii partią Magdaleny z opery "Andrea Chénier" Umberto Giordano oraz rolą Małgorzaty w przedstawieniu "Faust" Ch. Gounoda na deskach Deutches Nationaltheater w Weimarze. Od grudnia 2010 roku jest na stałe związana z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz po raz kolejny zmierzy się z partią "Madama Butterfly" na deskach tego teatru.

BS
Głos Szczeciński
25 lipca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...