Zobacz nowy gmach od środka

Wirtualny spacer na stronie www - Filharmonia Szczecińska

Jeśli nigdy nie byłeś w Filharmonii Szczecińskiej, teraz masz ku temu doskonałą okazję. Wszystko dzięki wirtualnej wycieczce po najpiękniejszym budynku w Europie.

Spacer dostępny jest na stronie www.spacer.filharmonia.szczecin.pl, dzięki czemu nie ruszając się z domu, można na własne oczy zobaczyć jak wyglądają obie sceny, sale dla vipów czy pomieszczenia mieszczące się za sceną.

Po kliknięciu w odpowiednie ikony można zobaczyć jak wygląda oświetlenie gmachu i głównej sali koncertowej, ekranów akustycznych, jak również dowiedzieć się czym jest kabina inspicjenta.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, to nowoczesny, pięciokondygnacyjny gmach o powierzchni zabudowy 3.234m2 i powierzchni netto całości 12.734 m2. Posiada dwie sale koncertowe. Sala symfoniczna na 951 osób to czwarta, co do wielkości sala koncertowa w filharmonii w Polsce. Obok niej znajduje się mała sala koncertowa z 192 miejscami. Widownia dużej sali składa się z estrady, widowni głównej oraz widowni na balkonie frontalnym, balkonach bocznych i balkonie za sceną. W przestrzeni estrady przewidziane jest miejsce dla 120-osobowej orkiestry i 110- osobowego chóru. Na ścianie za estradą usytuowane będą organy. Przewidziana ilość miejsc dla orkiestry w małej sali wynosi 30 osób. Duża sala koncertowa, ze względu na jasny, złoty wystrój, zyskała już miano Sali Słonecznej, mniejsza natomiast Sali Księżycowej.

Gmach Filharmonii Szczecińskiej zdobył prestiżową Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe.

Zapraszamy do Szczecina po to by odkryć jeszcze więcej wyjątkowych miejsc i wydarzeń.

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...