Zostań Ministrem Kultury

Wesprzyj festiwal „Malta"

Rozpoczynamy akcję crowdfundingową na rzecz Malta Festival Poznań 2017 na portalu wspieramkulture.pl pod hasłem: Zostań Ministrem Kultury.

Zobacz wideo z Michałem Nogasiem, Magdaleną Cielecką, Mają Komorowską, Mają Ostaszewską, Danutą Stenką i Jerzym Radziwiłowiczem.

Do rozpoczęcia festiwalu pozostały niespełna trzy tygodnia. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy 300 tysięcy złotych dotacji na organizację tegorocznej edycji od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zeszłym roku Wicepremier i Minister Kultury, prof. Piotr Gliński zaakceptował założenia programu i nazwiska kuratorów: Olivera Frljicia i Gorana Injaca, podpisując umowę z festiwalem „Malta". Pomimo tego od kilku miesięcy prof. Piotr Gliński informuje opinię publiczną, że ze względu na osobę kuratora Festiwalu, Olivera Frljicia, wstrzyma przekazanie dotacji przyznanej „Malcie".

Brak kilkuset tysięcy złotych zaplanowanych w budżecie organizacji non-profit – jaką jest Fundacja Malta organizująca Malta Festival Poznań – na etapie zaawansowanych przygotowań do festiwalu jest bardzo odczuwalny.

Potrzebujemy wsparcia naszych widzów, gości i przyjaciół. Każdy gest solidarności będzie nas mobilizował do dalszej pracy. Otrzymane fundusze przekażemy na produkcję działań Generatora Malta na placu Wolności w Poznaniu.

W ramach podziękowań przygotowaliśmy prezenty, m.in.: festiwalowe gadżety, publikacje Fundacji Malta, płyty z autografami od Sinéad O'Connor, Damona Albarna czy Nelly Furtado, możliwość rezerwacji słuchawek na silent disco czy sesję foto na festiwalu.

27. Malta Festival Poznań potrwa od 16 do 25 czerwca. Planujemy 290 wydarzeń, na które wstęp jest w większości wolny. Stworzymy okazję do zetknięcia się z twórczością 580 twórców i aktywistów z 20 krajów. Wspólnie będziemy poruszać się po „Platformie Bałkany" z artystami, którzy wywodzą się z obszaru byłej Jugosławii i krytycznie przyglądają się współczesnej Europie. Po raz kolejny uśpiony na co dzień plac Wolności zamienimy w tętniący życiem od rana do nocy Generator Malta.

Chcemy, żeby tegoroczna edycja kontynuowała 27-letnią tradycją festiwalu: była wydarzeniem otwartym na różnorodność i dialog poprzez sztukę; miejscem spotkania 70 000 widzów i najważniejszych twórców światowego teatru (w poprzednich latach na festiwalu „Malta" występowali tacy artyści, jak: Romeo Castellucci, Tim Etchells, Pippo Delbono, Forced Entertaiment, Rimini Protokoll, Michael Nyman, Elvis Costello, Portishead i inni).

Wspólnie pokażmy, że nie są nam obce takie wartości jak: wolność, tolerancja, kreatywność i odpowiedzialność za świat, w jakim żyjemy!

(-)
Materiał organizatora
31 maja 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...