Zostań z nami

"Nazywam się Fryderyk Chopin" - wyk. Bartłomiej Łochnicki - Opera i Filharmonia Podlaska

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia, przez pięć kolejnych dni, Bartłomiej Łochnicki, solista Opery i Filharmonii Podlaskiej, wcieli się w postać Fryderyka Chopina w niezwykłym słuchowisku "Nazywam się Fryderyk Chopin".

Bartłomiej Łochnicki w cyklu OiFP "Nazywam się Fryderyk Chopin".

Zachęcamy do spędzenia poranków z najwybitniejszym polskim kompozytorem i pianistą, poetą fortepianu - słuchajcie nas o godz. 9:30, pierwszy epizod już w poniedziałek, 20 kwietnia! :)

A tu facebookowe zaproszenie od Bartłomieja Łochnickiego:

https://www.facebook.com/Opera.Bialystok/videos/678528646298934/

Jesienią 2020 roku wyczekiwana jest w Warszawie XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego, dlatego to wyśmienita okazja, by powracać do sylwetki tego słynnego kompozytora i popularyzować jego twórczość. Na dobry początek, by uatrakcyjnić czas spędzany w domu, dzięki uprzejmości wydawnictwa Media Rodzina, słuchacze będą śledzić losy Fryderyka Chopina, na podstawie książki "Nazywam się Fryderyk Chopin" Aleksandry Zgorzelskiej. Książka jest jedną z pozycji w cyklu "Nazywam się..." opowiadającego o losach wybitnych postaci w polskiej nauce, kulturze i historii. Chopin jest flagową postacią dla instytucji muzycznych, dlatego w cyklu #dompełenkultury, który zainicjowaliśmy wraz z sytuacją zamknięcia siedziby, nie mogło zabraknąć akcentów przywołujących tę postać, zwłaszcza w oczekiwaniu na Konkurs Chopinowski, który jest świętem pianistów na całym świecie i polskim dobrem narodowym jednocześnie.

#zostanwdomu, ale i zostań z nami :)

(-)
Materiał OiFP
18 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia