"Życie" dla bezrobotnych

"Życie" - reż. Paweł Aigner - Teatr Powszechny w Łodzi

Już w najbliższy czwartek (22 marca) Teatr Powszechny zaprasza na kolejne przestawienie w ramach cyklu "Spektakl dla bezrobotnych". Każdy, kto w kasie Teatru okaże zaświadczenie o bezrobociu, będzie mógł kupić bilet na czwartkowy spektakl w cenie 1 zł.

Tym razem zapraszamy Państwa na nagrodzone w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na napisanie współczesnej polskiej komedii "Komediopisanie" - "Życie" Jarosława Jakubowskiego. Spektakl, wyreżyserowany przez Pawła Aignera, opowiada historię bohatera, który po swojej śmierci dostaje szansę przyjrzeć się raz jeszcze swojemu życiu. To zmusza go do refleksji nad tym, jakie życie prowadził, jakie błędy popełnił i jakie wnioski z nich wyciągnął, ale też daje mu szansę spojrzeć na siebie i nurtujące nas wszystkich egzystencjalne pytania z dystansem i przymrużeniem oka. Do jakich wniosków dojdzie nasz bohater? Przekonajcie się sami.

Korowód barwnych postaci - realnych i fikcyjnych, żywe dialogi i wartkie tempo gwarantują dobrą zabawę. Bo jeśli wszystko zaczyna się od wypadku pod kołami tramwaju, to czy może być nudno? Przecież to rozpoczęcie godne Hitchcocka.

(-)
Materiały Teatru
21 marca 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia