Życie w masce, życie bez maski

"Fałszywa księżniczka" - reż. Krystyna Jakóbczyk - Olsztyński Teatr Lalek

Warto obejrzeć; taka jest moja refleksja po sobotniej premierze sztuki "Fałszywa księżniczka" w reżyserii Krystyny Jakóbczyk. Aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek świetnie zaczęli sezon

Spektakl to historia kostiumowa, ale bliska nam, naszym czasom i ludzkim charakterom. To opowieść o zderzeniu dwóch światów: prawdziwego, radosnego oraz fałszywego, pełnego pozorów. Opowieść o ludziach, którzy nie chcieli zakładać kostiumów, masek, którzy chcieli cieszyć się życiem i przekazywać swoją pozytywną energię innym. A także o drugim świecie: milczącym, gdzie rządzi maska i fałsz. Aktorzy stworzyli interesujące, dynamiczne kreacje.

Mocną stroną przedstawienia jest znakomity ruch sceniczny, choreografia, bardzo dobre kostiumy, scenografia, muzyka. Przedstawienie jest dopięte w każdym szczególe. Reżyserka Krystyna Jakóbczyk jest znana olsztyńskim widzom. Jej spektakle zawsze wyróżniały się wysoką jakością i umiejętnością budowania widowiska trzymającego w napięciu. Fałszywa księżniczka spowoduje, że widzowie i ci mali, ci duzi będą zadawać sobie pytania. Czy znajdą odpowiedź? To zależy już od nich samych.

BB
Gazeta Olsztyńska
12 października 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia