Życzę Państwu miłego odbioru!

"Daisy" - reż. Alina Moś-Kerger - Teatr Polskiego Radia

W najbliższą niedzielę, 1.12. o godz. 21 w Teatrze Polskiego Radia nastąpi prapremierowa emisja napisanego i wyreżyserowanego przeze mnie słuchowiska pt. "Daisy".

"Daisy" to historia oparta na fragmentach autentycznych dzienników księżnej Daisy Hochberg von Pless oraz internetowych zapisków współczesnych blogerek modowych. Akcja słuchowiska toczy się w dwóch planach czasowych: na początku XX wieku oraz współcześnie. Prowadzona symultanicznie opowieść, której narratorkami są wspomniana księżna Daisy oraz blogerka o nicku Daisy, daje dowód na to, że mimo upływu lat - a nawet wieków! - kobiety myślą, martwią się i emocjonują dokładnie tym samym. Zmienia się epoka, konwenanse, otaczający świat i postrzeganie go, ale historia księżnej Daisy odbija się delikatną łuną w każdej kobiecie. A może to zjawisko na dużo szerszą skalę? Może wszyscy jesteśmy kolejnymi inkarnacjami istniejących kiedyś bytów?

Scenariuszem słuchowiska pt. "Daisy" zdobyłam II nagrodę w konkursie pod nazwą „Znajdź historie/ę" zorganizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio.

Wielką przyjemnością była dla mnie praca z pierwszoligowymi aktorkami: Wiktorią Gorodeckają (Teatr Narodowy w Warszawie) i Anną Cieślak (Teatr Polski w Warszawie) oraz partnerującymi im Natalią Samojlik, Markiem Walczakiem i Mateuszem Michnikowskim. Muzykę do słuchowiska skomponował Dominik Strycharski, a za realizację akustyczną odpowiada Maciej Kubera.

Życzę Państwu miłego odbioru!

Alina Moś-Kerger
Materiał nadesłany
29 listopada 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia