Żywe wspomnienia z dzieciństwa

"Lato Muminków" - reż. Mariusz Kiljan - Wrocławski Teatr Lalek

Najnowsza premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek zachwyca: Muminki są takie, jak je pamiętamy z książek z dzieciństwa. Ale twórcy najnowszego przedstawienia wcale nie poszli na łatwiznę i znaleźli świetny pomysł na pokazanie przygód sympatycznych trolli rodem z Finlandii

Akcja "Lata Muminków" rozgrywa się nie tylko na scenie. Dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy z aktorami jeszcze przed wejściem do budynku - z Włóczykijem i Małą Mi witają się w parku. Później, razem z bohaterami kreskówki, chodzą po kolejnych piętrach teatru, zaglądając m.in. do garderoby i rekwizytorni. I przy okazji wiele się uczą. Na przykład, dlaczego czasami warto działać razem i pomagać innym. Albo używać słowa "przepraszam".

Wielkim plusem przedstawienia jest wyjątkowej urody scenografia i pięknie wykonane lalki. Oraz interaktywność. Dzieci nie są biernymi obserwatorami, ale i grają razem z aktorami w sztuce - śpiewają piosenki z Muminkami, uwalniają Ryjka z pułapki, razem z Włóczykijem szukają porozstawianych po parku zakazów Paszczaka ("Nie wolno śpiewać", "Nie wolno siadać na trawie") i palą je w ognisku. Trzeba przyznać, że mają przy tym niesamowitą frajdę.

Robert Migdał
POLSKA Gazeta Wrocławska
26 października 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia