2020-04-11 - g. 20.00 - "Bzik tropikalny" - reż. Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa

W najbliższą sobotę, 11 kwietnia 2020 roku, zespół TR Warszawa zaprasza na specjalny wieczór z „Bzikiem tropikalnym" – legendarnym spektaklem według dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Grzegorza Horst D'Albertisa (Grzegorza Jarzyny) organizowany z okazji udostępnienia przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w dniu 8 kwietnia rejestracji telewizyjnej przedstawienia.

Premiera debiutanckiego przedstawienia Grzegorza Jarzyny odbyła się 18 stycznia 1997. Zapoczątkowała nowy rozdział w historii polskiego teatru i stworzyła podwaliny pod dzisiejszy zespół TR Warszawa, otwierając teatr na nową estetykę i nową publiczność. Telewizyjną rejestrację spektaklu, który wyznaczył kierunki rozwoju sztuki scenicznej i zmienił polski teatr u progu XXI wieku, od 8 kwietnia 2020 roku można oglądać na stronie Ninateka.pl.

Z okazji udostępnienia przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny na Ninatekę.pl rejestracji telewizyjnej pierwszego spektaklu zrealizowanego przez zespół TR Warszawa (dawny Teatr Rozmaitości), 11 kwietnia zapraszamy do spędzenia specjalnego wieczoru z TR Warszawa.

Na jego rozpoczęcie polecamy obejrzenie rejestracji spektaklu dostępnego na Ninateka.pl
(https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-grzego...).

O godzinie 21:00 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie online z twórcami i twórczyniami przestawienia, w którym wezmą udział twórcy i twórczynie przedstawienia, m. in. Piotr Domiński, Barbara Hanicka, Grzegorz Jarzyna, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński, Jolanta Łagodzińska, Janusz Łagodziński, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Magdalena Mirek, Adam Nawojczyk, Waldemar Obłoza, Maja Ostaszewska, Piotr Pawlik, Grażyna Wolszczak, Mirosław Zbrojewicz. Rozmowę, transmitowaną na żywo na profilu TR Warszawa na Facebooku, poprowadzi Roman Pawłowski, zastępca dyrektora ds. programowych TR Warszawa.

Po zakończeniu spotkania (ok. 22:00) polecamy obejrzenie filmu Joanny Makowskiej „Bzik teatralny. Początek", dostępnego stale na Ninateka.pl (https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-poczat...). Dokumentalny film z 2017 roku przypomina przełomową premierę „Bzika tropikalnego", a także opowiada o nowym etapie rozwoju teatru, związanym z budową nowej siedziby TR Warszawa na Placu Defilad.

ZOSTAŃ W DOMU, NIE WYCHODŹ Z TEATRU!: Bzik na kwarantannie
Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu:
- 20:00 – polecamy przypomnienie sobie telewizyjnego zapisu przedstawienia „Bzik tropikalny" w reż. Grzegorza Jarzyny: https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-grzego...

21:00 – spotkanie online z twórcami i twórczyniami spektaklu „Bzik tropikalny" w reż. Grzegorza Jarzyny (transmisja na żywo na profilu TR Warszawa na Facebooku):
https://www.facebook.com/trwarszawa/).

- 22:00 – wspólne oglądanie filmu „Bzik teatralny. Początek" w reż. Joanny Makowskiej:
https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-poczat...

ZOSTAŃ W DOMU, NIE WYCHODŹ Z TEATRU! to akcja zainicjowana przez TR Warszawa na czas kwarantanny, zarządzonej przez władze RP w związku z pandemią. W każdą sobotę, począwszy od 21 marca 2020 TR Warszawa zaprasza na specjalne premierowe pokazy rejestracji przedstawień z repertuaru TR Warszawa (na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo), a także na spotkania on-line z twórczyniami i twórcami spektakli TR na Facebooku TR Warszawa.

- 18 kwietnia 2020 roku o godzinie 19:00 zapraszamy na specjalny pokaz spektaklu oraz spotkanie z twórcami i twórczyniami „Holzwege" Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat.Anna Szałas
Materiał TR Warszawa
10 kwietnia 2020
Spektakle
Bzik tropikalny
Teatry
TR Warszawa
Portrety
Grzegorz Jarzyna