2020-04-12 - "Krawiec Niteczka" - reż. Zbigniew Głowacki - Teatr Ateneum w Katowicach - 2020-04 - 18

Wielkanocna kwarantanna nie musi być smutna i nudna. Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum przygotował dla swoich widzów niespodziankę, zapraszając na bezpłatne przedstawienie online, dostępne przez cały tydzień o dowolnej porze.

Od niedzieli 12 kwietnia do soboty 18 kwietnia można będzie bowiem oglądać „Krawca Niteczkę" Zbigniewa Głowackiego w reżyserii autora, ze scenografią Evy Farkašovej i muzyką Pavla Helebranda.

Sceniczna wersja poetyckiej baśni Kornela Makuszyńskiego o krawcu, który załatał dziurę w niebie ratując miasteczko przed zatopieniem w strugach deszczu, a w nagrodę otrzymał tron i rękę królewny, to jeden z atrakcyjniejszych tytułów w repertuarze katowickich „lalek". Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości, unosząca się nad światem aura poezji zrównoważona absurdalnym humorem i groteską – to wszystko znajdziemy w pogodnej inscenizacji Teatru Ateneum.

Dodajmy, że spektakl prezentowano m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2014 (Strefa Dziecka), a transmisja w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół odbiła się szerokim echem w całej Polsce, przynosząc entuzjastyczne reakcje młodych telewidzów. „Niteczka" otrzymał również nagrodę za najlepsze przedstawienie Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych ANIMA 2015. Oklaskiwała go też publiczność francuska podczas gościnnych występów w regionie Saint-Étienne.

Przedstawienie schodzi już z afisza, warto więc skorzystać z okazji! Link do „Krawca Niteczki" na YouTube dostępny będzie na facebooku i stronie internetowej Teatru.Renata Chudecka
Śląski Teatr Ateneum
13 kwietnia 2020
Spektakle
Krawiec Niteczka