70. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie

19 i 20 kwietnia o godz. 19.00 i 21 kwietnia o godz. 18:00 w Teatrze Żydowskim w ramach Obchodów 70. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie, wystawiony zostanie spektakl, będący zapisem wspomnień Janusza Korczaka z ostatniej nocy przed Zagładą pt. „Noc całego życia”. Spektakl wyreżyserował Szymona Szurmiej na podstawie scenariusza Ryszarda Marka Grońskiego. Przed spektaklem 20 kwietnia podczas części oficjalnej zostaną wręczone medale honorowe "Powstanie w Getcie Warszawskim" Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej.


"Noc całego życia" to spektakl będący zapisem wspomnień Janusza Korczaka w ostatnią noc przed Zagładą. Obraz za obrazem, scena po scenie jak w filmie przed oczyma "Starego Doktora" przesuwa się całe jego życie.

Doktor K. : Zwrócono mi uwagę, że w nocy głośno mówię do siebie. To prawda, mówię. Pytam z coraz większą niecierpliwością: Żyłeś? Ile chlebów wypiekłeś dla ludzi? Ile zasadziłeś drzew? Ile ułożyłeś cegieł pod budowę, zanim odejdziesz? Ile przyszyłeś guzików? Ile, lepiej lub gorzej, wyprałeś zbrukanej bielizny? Komu i ile dałeś ciepła? Nie tylko zresztą pytam. Bywa, że napominam: Nie niszcz listów! Mało zajmują miejsca. Poblakłe fotografie, pokruszony kwiatek, różowa wstążeczka, zasuszony listek to przecież zaduma, pamiątka, wspomnienie. Różne wspomnienia: kojące i takie, które jak topielec wypływają z przeszłości.

"Noc całego życia" jest jednocześnie retrospektywną opowieścią i rachunkiem sumienia człowieka znajdującego się obliczu śmierci...

Najbliższe terminy: 19 i 20 kwietnia o 19.00 i 21 kwietnia o 18.00
Czas trwania: 1:15
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=me4AoOfta_I
Premiera: 9 listopada 2012
Język spektaklu: polski
Bilety: rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 850 56 56 i online
http://www.teatr-zydowski.art.pl/Joanna Bieguńska
(na podstawie materiałów Teatru)
19 kwietnia 2013
Spektakle
Noc całego życia